Македонија загуби од Белорусија

Македонија загуби од Белорусија

Македонската репрезентација во последниот свој натпревар на 27. светски шампионат во Египет загуби од Белорусија со 30:26.

Капитенот Кирил Лазаров беше најефикасен во македонскиот национален тим со седум погодоци и беше прогласен за играч на мечот.