Македонија во Европското првенство фудбал

Македонија во Европското првенство фудбал

Македонија со 1-0 ја победи Грузија и го оствари најголемиот успех во фудбалската историја.

Благодарение на феноменалното второ полувреме дојдовме до победата!

Одличната акција од Елиф Елмас кој велемајсторски продре по страна, проигрувајќи го Несторовски пред голот на Грузијците проигра до Пандев на кого од неколку метри не му беше тешко да погоди за 0-1.

Македонија на Европското првенство ќе игра во група со Австрија, Холандија и Украина.