Мајли Сајрус потврди дека тајно се венча со Лиам Хемсворт

Мајли Сајрус потврди дека тајно се венча со Лиам Хемсворт

Мајли Сајрус и Лиам Хемсворт многупати биле центар на гласини дека ја крунисале љубовта со брак. А овој пат, гласините по сè изгледа се вистинити.

Пред неколку дена, се распространија фотографии и видео од нивната мала свадбена прослава, а сега славната пејачка објави фотографии кои потврдуваат дека со Лиам си го кажале судбоносното „Да“.

„10 години подоцна“ – стои во описот на една од сликите на кои Мајли носи бел фустан.

Младенците се запознаа за време на снимањето на „The Last Song“ пред речиси една деценија.Во јуни 2012 објавија дека се верија, но една година подоцна ја раскинаа свршувачката. Неофицијално, парот ја обнови свршувачката пред две години.

View this post on Instagram

This is probably our one – millionth kiss ….

A post shared by Miley Cyrus (@mileycyrus) on

View this post on Instagram

12.23.18

A post shared by Miley Cyrus (@mileycyrus) on

View this post on Instagram

10 years later …..

A post shared by Miley Cyrus (@mileycyrus) on