Магнетик има ново заштитно лице

Магнетик има ново заштитно лице

По соработките со Каролина Гочева и Катарина Ивановска, модната групација Magnetik, ја најавува новата соработка со пејачката Аделина Тахири екслузивно за Magnetik Gallery за претстојната сезона есен/зима 2019.

Најновата соработка на познатата поп пејачка со исклучителен вкус за мода и стил, Аделина Тахири, ќе ги претставува колекциите за есен/зима 2019 на најголемиот луксузен мултибренд Magnetik Gallery вклучувајќи ги брендовите: Max Mara Studio, Weekend Max Mara, Sportmax, Paul and Shark, Patrizia Pepe, Liu Jo, Marella, Joseph Ribkoff.