Луис Хамилтон позитивен на Covid-19

Луис Хамилтон позитивен на Covid-19

Луис Хамилтон нема да вози на трката за Големата награда на Сахир.

Британецот бил позитивен на Ковид-19. Се очекува неговиот тим Мерцедес, во најкус рок да објави кој ќе вози на патеката во Бахреин.

Хамилтон во неделата победи на трката за Големата награда на Бахреин. Поради коронавирусот, незивесен е неговиот настап и на последната трка во сезоната, Големата награда на Абу Даби.