Луис Хамилтон имал несреќа!

Луис Хамилтон имал несреќа!

Луис Хамилтон пред неколку дена и официјално беше крунисан во старо нов владетел во Формула 1, а пред два дена имал несреќа.

Тој возејќи мотоцикл на патеката во Херез, во друштво на неговиот пријател, излетал во една од поострите кривини на споменатата патека, но за среќа немал повреди.

Хамилтон е познат по неговите агресивни возења во Формула 1, но дефинитивно седнат на Јамаха и две тркала е сосема поинаку, па треба да биде среќен што поминал без никакви посериозни повреди од ова излетување.