Лоба откри кој е нејзиниот крал од Русија

Лоба откри кој е нејзиниот крал од Русија

Викендов се одржа натпреварот меѓу Русија – Шпанија во кој Русија успеа да издвои победи со пенали, а Шпанија по поразот го напушти Мундијалот.

Македонската пејачка со руско потекло Викторија Лоба на „Инста стори“ сподели фотографија од голманот на Русија, Игор Акинфеев, а во описот на напиша „крал“.

Сепак се чини дека Лоба не навива само за Русија, туку има и друг фаворит.

Имено пред неколку дена таа на Инстаграм сподели фотографија од себе си облечена во боите и дресот на Аргентина.