Лејди Гага повторно ја промени бојата на косата

Лејди Гага повторно ја промени бојата на косата

Пред помалку од една недела ја презентираше новата, пастелно виолетова боја на коса, Лејди Гага повотрно се одлучила за промена.

Кралицата на експериментите и драматичните промени, овој пат се претставила во сиво издание и тоа многу невнимателно исфарбана, што веројатно е намерно.

View this post on Instagram

@GagaVegas #Enigma

A post shared by Lady Gaga (@ladygaga) on

Пејачката моментално е на турнејата во САД, која е наречена „Enigma“, а причината за нејзините чести промени на фризрата, е наводно тоа што сака во секој град да се претстави во единствено и ново светло.

Дел од нејзините фанови посакуваат на крајот од турнејата да ја врати својата омилена руса нијанса, по која беше препознатлива.