Лејди Гага ќе снима филм

Лејди Гага ќе снима филм

Лејди Гага повторно ќе се најде во улога на актерка во филм.

Познатата пејачка ќе снима филм со Бред Пит, наречен „Bullet Train“, базиран на јапонска мистериозна приказна. Снимањето треба да започне напролет следната година, а дали Гага повторно ќе ги испроба своите актерски способности останува да видиме.