Лејди Гага е најдобра актерка

Лејди Гага е најдобра актерка

Лејди Гага се закити со наградата Најдобра актерка на синоќешната гала на „National Board of Review Awards“.

На свеченоста во Њујорк, 32-годишната актерка и пејачка мамеше погледи во црна креација од Ралф Лорен, црни салонки од Џанвито Роси и накит од Месика. Својот изглед, таа го надополни со моден додаток со златни и црни пердуви.

Лејди ГагаЛејди ГагаЛејди ГагаЛејди Гага