Леброн Џејмс задоволен по првата победа во новата сезона

Леброн Џејмс задоволен по првата победа во новата сезона

Кошаркарите на ЛА Лејкерс ја запишаа и официјално првата победа во новата НБА сезона, на гостувањето кај Феникс Санс (131:113).

Најдобар играч на езерџиите беше Леброн Џејмс, кој со својата игра го даде најголемиот придонес во победата ноќеска, остварувајки 19 поени и 10 асистенции.

Знаевме дека Феникс има млад тим и дека може да биде опасен кога ќе се разигра. Но не им дозволивме да го сторат тоа, бевме добри во одбрана и не им дадовме многу слободен простор. Имавме добар протек на топката, па се тоа влијаеше на дојдеме до првата победа – истакна најдобриот кошаркар во првенството на Америка.