Леброн Џејмс повторно докажа за каков кошаркар важи

Леброн Џејмс повторно докажа за каков кошаркар важи

Леброн Џејмс не успеа да слави во градот на ангелите со својата екипа, но со својата позитивна лудост, го воодушеви светот и НБА публиката.

Кошаркарот на Кливленд лажираше додавање кон Корвер, топката неверојатно ја префрли кон младиот Жижиќ на кој му остана полесниот дел да забие.

Џејмс во еден потег ја исфрли целата одбрана на Лејкерс од ритам, па покажа уште еднаш само за каков кошаркар станува збор.