Лана Дел Реј го откри своето момче

Лана Дел Реј го откри своето момче

За Лана Дел Реј веќе подолго време се шпекулира дека е во врска.

Пејачката конечно го откри своето момче, односно таа е официјално во врска со Клејтон кој  е дел од музичкото трио „The Johnsоns“ со своите браќа, а во бендот свири на гитара. Тие почнале да се следат на Инстаграм за потоа да следат флертувачки коментари, за на крај Клејтон да објави фотографија од нив двајцата.