Лампард ќе биде новиот тренер на Челси!?

Лампард ќе биде новиот тренер на Челси!?

Челси на крајот на сезоната остана без тренер, откако Маурицио Сари реши да се врати во Италија и да го преземе Јувентус.

Сините не бараa долго време нов тренер, зашто новинарот на Газета дело Спорт, Николо Шира тврди дека Френк Лампард се договорил со својот поранешен клуб.

Легендата на Челси ќе потпише тригодишен договор, а во досегашната кариера го преводеше само Дерби со кој стигна до финалето во баражот за влез во Премиерлигата, каде што беше поразен од Астон Вила.