Кристијано Роналдо стана татко по втор пат годинава

Кристијано Роналдо стана татко по втор пат годинава

Еден од најуспешните фудбалери на денешницата, Кристијано Роналдо го прослави раѓањето на четвртото дете на социјалните мрежи.

32-годишниот фудбалер објави фотографија на Instagram, од породилиштето со 10 години помладата девојка Џорџина Родригез, најстариот син и новороденчето.

“Алана Марина само што се роди. И Гео и Алан се одлични. Сите сме многу среќни “, напиша гордиот татко под фотографијата.

A Alana Martina acaba de nascer! Tanto a Geo como a Alana estão muito bem! Estamos todos muito felizes! ❤️

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Кристиано веќе има 7-годишен син, Кристина Роналдо Јуниор и близнаци Ева и Матеа, кои во јуни оваа година ги доби преку сурогат мајка.