Кристијано Роналдо со нов луксузен автомобил

Кристијано Роналдо е познат како фудбалер кој е стравствен колекционер на скапоцени автомобили, а овој пат се почести со уште еден луксузен ѕвер вреден цело богатство.

Станува збор за опасна машина од марката „Мекларен Сена“, автомобилот кој е направен само во 500 примерока во целиот свет.

Неговата цена е околу милион долари, а дури еден од моделите на аукција се продал дури и за 1,45 милиони долари, што за Роналдо сигурно не претставува ништо.

View this post on Instagram

Enjoy 😉👌🏻

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Некои од фановите стравуваат за неговиот живот поради лудиот адреналин на фудбалерот и брзината на оваа машина.