Кристијано Роналдо е геј!?

Кристијано Роналдо е геј!?

33-годишниот фудбалер Кристијано Роналдо го живее животот од соништата: има милиони на банкарската сметка, четири деца, прекрасна девојка, патува низ светот и е многу успешен и ценет во својата професија.

Кога не игра фудбал или го поминува своето време со семејството, згодниот Португалец дизајнира долна облека која сам ја рекламира бидејќи може ли некој подобро од него?

Во новата кампања на брендот “CR7”, дамите повторно имаа шанса да го видат неговото извајано тело во кое ужива само една жена – манекенката Џорџина Родригез.

За потсетување, Кристијано ја забележал Џорџина на настан на модната куќа “Dolce & Gabbana” во 2016 година, а во тоа време таа работела како продавачка во продавница на “Gucci” во Мадрид.

Набрзо потоа, тие започнале да се гледаат, а Џорџина добила отказ бидејќи на нејзините шефови не им се допаѓало медиумското внимание.

❤️

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

 Ѕвездата на „кралевите“ во изминатиот период беше на мета покрај тоа што има деца со својата девојка Џорџина.Новинар кој е вработен во весникот „Ел Конфиденсиал“.

Новинарот тврди дека иако Португалецот е еден од најпосакуваните фудбалери меѓу понежниот пол, но дека сепак е бисексуалец ! Риоло потенцира дека Роналдо е во љубовна врска Бадр Хари, кик-боксерот кој е негов добар пријател и дека неговите чести авионски патувања до Мароко се главната причина за неговата слаба игра на теренот.

Новинарот изјави „Роналдо патува со авион три или четири пати неделно до Мароко само за да се гушка со Бадр Хари!“

Cristiano Ronaldo in a pink gay shirt

Cristiano Ronaldo in a pink gay shirt

Cristiano Ronaldo is gay? That's what the press ridiculously suggest on this photo/picture