„Кралот на Instagram“ доживеал срцев удар после 4 дена оргии

Дан Билзеријан живее живот на кој му завидуваат голем број од неговите следбенци на Instagram. Сепак, во неодамнешното интервју овој маж призна дека таквиот начин на живот доаѓа со висока цена.

Ден потврди дека конзумирањето огромни количини на дрога и алкохол на дневна основа во никој случај не е добро за здравјето, признавајќи дека речиси умрел два пати.

Во шоуто на Грин Бенсингтон, Дан открил дека еднаш, по четири дена оргазам, консумирање алкохол и зависност од дрога, бил однесен во болница во критична состојба.

Во тоа време тој имал 25 години, а неговото заминување на скијање беше необјасниво завршено во Лас Вегас. За четири дена земал шест пати повеќе од препорачаната доза на вијагра, паднала големи количини на кокаин во телото и се тоа залиено со алкохол.

Во болницата, неговиот лекар дијагностицира срцев удар и го спаси својот живот, а следниот ден, Дан доживеа нов срцев удар, кој исто така преживеал.

Прогледнете повеќе во видеото: