Кралицата Летиција е вистинска дама со стил

Кралицата Летиција е вистинска дама со стил

Шпанскиот кралски пар е во тридневна официјална посета на Куба.

Во рамките на турнејата, кралицата Летиција и кралот Фелипе беа специјални гости на приеми во Хавана.

За посетата на Големиот театар, каде беа топло пречекани од граѓаните, Летиција носеше светлосин плисиран фустан од Нина Ричи и истобојни чанта и обувки од еден од нејзините омилени брендови Магрит.