Кралицата Елизабета стана прабаба по 9-ти пат

Кралицата Елизабета стана прабаба по 9-ти пат

Кралицата Елизабета уште еднаш стана прабаба.

Во кралската фамилија пристигна уште едно здраво момченце. Внуката на кралицата Елизабета, принцезата Евгенија на свет донела здрав машко бебенце,а среќната вест ја потвдија и од Бекингамската палата. Принцезата на инстаграм објави црно-бела фотографија на која таа и нејзиниот сопруг Џек го држат за рака малото бебе.

Малото бебе е 11-ти по ред наследник за круна.