Кортни Кардашијан од старлета стана фитнес ѕвезда

Кортни Кардашијан од старлета стана фитнес ѕвезда

Според изборот на магазинот Heat, Кортни Кардашијан е новата фитнес ѕвезда.

38-годишната Кортни Кардашијан беше избрана од магазинот Heat за новата фитнес ѕвезда.

Не е изненадување, бидејќи Кортни неодамна откри дека вежба шест дена во неделата, и секој ден прави 100 чучневи.

This is how we do it down in Puerto Rico

A post shared by Kourtney Kardashian (@kourtneykardash) on