Кортни Кардашијан и Кајли Џенер со нова заедничка линија на шминка

Кортни Кардашијан и Кајли Џенер со нова заедничка линија на шминка

Славните старлети и сестри Кајли Џенер и Кортни Кардашијан потврдија дека наскоро на пазарот во продажба ќе се најде нивната нова заедничка линија шминки наречена „Kourt X Kylie Cosmetics“.

Оваа информација на Инстаграм ја сподели шминкерката на Кортни Кардашијан, која објави неколку нејзини фотографии како тизер за новата колекција шминки.Долгоочекуваната колекција треба содржи три течни кармини за усни во црвена и розовка нијанса, три палети сенки за очи во зелена, портокалова, жолта, црвена и златножолта боја.

KOURT X KYLIE … our makeup collab launches in 4 days !! ?

A post shared by Kourtney Kardashian (@kourtneykardash) on

The Blue Palette: 1944 IN THE REIGN CALABASAS BIBLE

A post shared by Kourtney Kardashian (@kourtneykardash) on

The Green Palette: SLOB KABOB MA$E MATCHA HEARTLESS

A post shared by Kourtney Kardashian (@kourtneykardash) on

The Pink Palette: DIAMOND POOSH THE QUEEN GLUTEN FREE

A post shared by Kourtney Kardashian (@kourtneykardash) on

Линијата „Kourt X Kylie Cosmetics“ во продажба е пуштена од 24 април.