Кортни Кардашијан има ново момче

Кортни Кардашијан има ново момче

Новопечената двојка не се одвојува, а по заедничкиот викенд во ЛА продолжија на нова дестинација.

Ријалити ѕвездата Кортни Кардашијан (39) минатиот месец ја прекина врската со моделот Џастин Бенџим (25), а набрзо потоа според пишувањата на странските медиуми пронајде нов и тоа уште помладиот Лука Сабата (20).

Оваа двојка го мина викендот заедно, прво уживале во италијански ресторан, а потоа во луксузен бар со базен. Кортни со наводно новото момче позираше пред фотографите.

Лука е модел, стилист и моден дизанер, а растел на релација Париз-Њујорк, мајка му е стилистка, а таткото моден дизајнер. Пријателка на Кортни за магазинот „Пипл“ вели дека семејтвото на Кортни е среќно поради раскинувањето со Џастин.

View this post on Instagram

Chicago!!! @taochicago

A post shared by David Grutman (@davegrutman) on

View this post on Instagram

Terror junior

A post shared by Mr. Fallback (@lukasabbat) on

-Кортни повеќе не е дистанцирана од сестрите и нештата повторно се во ред. Се ќе се нормализира, вели пријателката и додава дека е позитивно што Кортни има 19 години помладо момче.