Која е убавицата која го освои срцето на Ерос Рамацоти

Која е убавицата која го освои срцето на Ерос Рамацоти

Запознајте ја Марика Пелегринели – убавицата која го „зароби“ срцето на Ерос Рамацоти.

Атрактивната актерка и модел и талентираниот италијански пејач се во брак од 2014 година.Ерос и Марика имаат две деца, 7-годишна ќерка која се вика Рафаела Марија и 3-годишен син, кој го носи името Габрио Тулио.30-годишната Италијанка успешно плива во водите на модната индустрија, а има добиено неколку помали улоги во филмови како „Somewhere“, „Barney’s Version“ и „Don Matteo“.

За свадбата, Марика носеше фустан од модната куќа Валентино, а на него беше рачно навезена нивната омилена љубовна песна.