Која е убавицата Јоланда Хадид, трета сестра или нивна мајка?

Која е убавицата Јоланда Хадид, трета сестра или нивна мајка?

Манекенките Бела и Џиџи Хадид веќе го освоија светот и со својот изглед маѓепсаа многу мажи, па и жени ширум планетата.

Image result for џиџи и бела хадид

И нивната мајка Јоланда е вистинска убавица, а посебно добро изгледала во младоста. Госпоѓата Хадид неодамна наполнила 53 години, а нејзината ќерка Бела покажала каква бомба била своевремено.

На фотографиите можете да видите како Јоланда ги прегрнува своите ќерки, но и да ја видите во костим за капење.

My sweet Mommy @yolanda.hadid Butterfly Angel Birthday queen

A post shared by 🦋 (@bellahadid) on

Јоланда Хадид инаку е поранешна манекенка и ријалити ѕвезда. Родена е во Холандија, а во брак со Мохамед Хадид, таткото на Бела и Џиџи, била од 1994-тата до 2000-тата година. Била во брак и со Канаѓанецот Дејвид Фостер од 2011-тата до 2017-тата година. Има три деца, ќерките Бела и Џиџи и синот Анвар, кој исто така се занимава со манекенство.

❤️The way to a Dutch Girls heart…… Thank you @tommyhilfiger @mrshilfiger xoxo

A post shared by YOLANDA (@yolanda.hadid) on