Кои се десетте најдобро облечени дами за 2019?

Кои се десетте најдобро облечени дами за 2019?

Уредниците на британското модно списание „Вог“ ги избраа 10-те жени кои оставија најголем впечаток со стилот во 2019 година.

Меган Маркл, Ријана, Лејди Гага, Наоми Кембел се само дел од славните имиња на листата на „Вог“.

Меган Маркл

Наоми Кембел

Џема Чан

Лејди Гага

Ријана

Лупита Нионго

Зои Кравиц

Трејси Елис Рос

Фиби Волер-Брич

Аџоа Абоа