Клои Кардашијан избра идеалнa боја на чизми за Божиќната вечера

Клои Кардашијан избра идеалнa боја на чизми за Божиќната вечера

Клои Кардашјан одлучи да носи необична модна комбинација за божикната вечера.

По објавувањето на неколку семејни фотографии на социјалните мрежи, фановите беа изненадени од нејзините високи црвени чизми од брендот Y / Project кои може да се купат по цена од илјада евра.

View this post on Instagram

#khloekardashian

A post shared by Kourtney Kardashian Snapchat (@kourtneysnapchat) on

Покрај тоа, Клои откри дека е во добри односи со Тристан Томпсон, таткото на нејзината десетмесечна ќерка Тру. Клои и Тристан заедно уживаа во празниците по драмата што им ја одбележа оваа година кога  Тристан ја изневери Клои додека беше бремена.