Клои Кардашијан го откри името на ќерката

Клои Кардашијан го откри името на ќерката

Четири дена по нејзиното раѓање, Клои Кардашијан го откри името на ќерката на Instagram и официјалната веб-страница. Таа ја нарече True (Вистина), и според нејзините први информации, кога била родена, била долга 53 сантиметри и тежела 2,7 килограми.

“Нашето девојче, Тру Томпсон, ги украде нашите срца и ги преплавува со чувството на љубов. Благословена сум што можам да посакам добредојде во семејството на овој ангел. Мамо и тато те сакаат, Тру”, напиша таа на Инстаграм.

30-годишната ТВ-ѕвезда и нејзиното момче, Тристан Томпсон, во четвртокот во Кливленд станаа родители на нивната ќерка. Томпсон има 16-месечен син, Принц Оливер, од претходна врска.

We are ready whenever you are little mama ?

A post shared by Khloé (@khloekardashian) on

Веста за раѓање беше за прв пат потврдена од баба Крис Џенер, која на Инстаграм напиша дека е горда што повторно е баба. Таа додаде дека е многу горда бидејќи нејзиниот внук е именуван по нејзиниот дедо, именуван како True Otis Houghton.