Ким Кардашијан советува како да се потенцираат женските облини

Ким Кардашијан советува како да се потенцираат женските облини

Ким Кардашијан покажа како може да се нагласат женските облини со избор на тесна облека.

Тесниот црвен комбинезон, Кардашијан го комбинираше со чорапа-чизми на високи потпетици. Вториот моден избор беа сивите спортски хеланки кои ги носеше со контстрастни – сини тесни чизми на вртоглава потпетица. Сличен моден избор направи и Кајли Џенер.

Иако очилата за сонце, трендовски и многу шик, одвлекуваат внимание, сепак – погледот повторно го враќаме на женствените облини.