Ким Кардашијан објавила фотографија од времето кога личела на нејзиниот идол Дру Баримор

Ким Кардашијан објавила фотографија од времето кога личела на нејзиниот идол Дру Баримор

Ким Кардашијан, некогаш била голема обожавателка на актерката Дру Баримор.

Таа едно време ѝ била дури и бјути модел, а тоа го откри со фотографија од минатото, која ја сподели на Инстаграм, и на која има иста фризура како Дру во 90-тите.

View this post on Instagram

8th grade- Drew Barrymore was my everything!

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

“Осмо одделение. Дру Баримор тогаш ми беше сѐ”, напишала Ким под фотографијата на која има кратка боб фризура, со два прамени преку лицето и шнола со жолт цвет.

Дали ја гледате сличноста? Дека сѐ уште ѝ е голема обожавателка на актерката, откри и тогаш кога ѝ испрати порака со бесплатно шишенце од својот парфем, во облик на емоџи.

Изгледа дека Ким е една од реките кои немаат причина за криење на своите фотографии од детството, бидејќи, очигледно дека отсекогаш изгледала совршено.