Ким Кардашијан ги отвори вратите од својот гардеробер

Ким Кардашијан ги отвори вратите од својот гардеробер

Ким Кардашијан поседува куп облека, чевли и модни додатоци и неопходни и се повеќе гардеробери, па и цели соби, за да ја смести таа гардероба.

38-годишната Кардашијан објави фотографии на Инстаграм, меѓу другото, покажувајќи ја и својата лична колекција на Birkin. Бројни се чантите како и чевлите кои ги поседува.На фотографијата пишува “Fittings”, а таа позира на средината на просторијата во бел градник и бело макси здолниште.  Секако, ова не е првпат Кардашијан да ги покажува своите преполни гардеробери.