Кетрин на вечера во кралската палата во Осло

Кетрин на вечера во кралската палата во Осло

Како специјални гости на свеченост во кралската палата во Осло,Норвешка беа војводката Кетрин и принцот Вилијам.

Парот беше поканет на официјална вечера од кралот Харалд Петти и кралицата Соња.

Бремената Кетрин одушеви со модниот избор. 36-годишната членка на британското кралско семејство шармираше во нежна креација од Александар МекКвин.