Кети Пери има нов хит „Cozy Little Christmas“

Кети Пери има нов хит „Cozy Little Christmas“

Секоја година Кети Пери ја зафаќа предновогодишна еуфорија.

Неодамна таа се пофали со предизвикувачки божикни фотографии на социјалните мрежи и ги воодушеви обожавателите. За да го сними спотот за песната „Cozy Little Christmas“, која собра повеќе од четири милиони прегледи за еден ден, Кети се преправи во Баба Мразица.

Воедно таа го промовираше и својот нов видео спот за „Cozy Little Christmas“.