Кети Пери e бремена

Кети Пери e бремена

Кети Пери и Орландо Блум неодамна ја објавија својата веридба, за Денот на вљубените.

Тие очигледно не сакаат да останат само верени, сериозно размислуваат за проширување на семејството.

Извор близок на парот  открива за  People: ,,Ова во моментов е нивниот приоритет. Кети сфати дека е безбедна со Орландо. Таа се чувствуваше многу лошо откако раскина со Расел Бранд. Нејзините пријатели и семејството се многу возбудени за нив. Тие сакаат да имаат дете што е можно поскоро. Кети е подготвена да ја жртвува својата кариера. Затоа, во наредниот период, ќе забави со проекти, снимање на нов албум и изведби.”