Ќерката на Кајне Вест и Ким Кардашијан ја освои сцената

Ќерката на Кајне Вест и Ким Кардашијан ја освои сцената

Никогаш не е прерано да се започне со музичката кариера, а токму тоа го докажа шестгодишната ќерка на Kanye West и Kim Kardashian, North West.

Имено, малата пејачка се придружи на нејзиниот татко синоќа на модната ревија „Yeezy Season 8“ и отпеа една песна додека Kanye, полн со гордост, ја придружуваше цело време, додека мајката Kim гледаше од публиката со нејзината сестра Kourtne и внуката Penelope. North ја изведе песната на детскиот рапер Zaze.