Кендис Свонпул стана мајка во втор пат

Кендис Свонпул стана мајка во втор пат

Кендис Свонпул и Херман Николи го добија вториот син.

Сексапилната манекенка се породи во вторникот наутро и тоа дома, после што на социјалната мрежа Инстаграм објави фотографија со штотуку роденото бебе и им заблагодари на фановите на честитките.

„Нашиот мал човек на свет стигна ова утро и посовршено од ова не може да биде“, напиша Кендис.