Кејт Мос позира на море

Кејт Мос позира на море

Кејт Мос се враќа за втора серија на високата мода како лице на Сен Лоран. Овој пат, супермоделот прикажува колекција за есен-зима во рекламна кампања за 2018 година.

 

Русокосата застанува пред камерата на фотографското дуо, Инес и Виндуо, во цветен фустан во принт и длабоко деколте во форма на V во брегот на морето.

Интересен не е само изборот на локација, туку и позиционирањето на супермоделот, кој, без грижи, влегува со облеката во водата.

Бронзената шминка совршено се вклопува со стилот на вода, и нема траги од бранови на плажа кои се заменуваат со влажна влажна коса.