Кејт Мидлтон е повторно бремена

Кејт Мидлтон е повторно бремена

Кралското семејство овие гласини не ги потврди, но не ги ни демантираше во официјално соопштение, како што е вообичаена пракса.

Доколку гласините се точни, тоа ќе биде четврто дете за Кејт и Вилијам, по Џорџ, Шарлот и Луис.

Британските медиуми пренесуваат дека извор близок до семејството изјавил дека Кејт рекла дека „сака барем три деца“.

Она што е сигурно е дека Меган Маркл и принцот Хари на пролет за прв пат ќе станат родители.