Кардашијан се враќаат на малите екрани

Кардашијан се враќаат на малите екрани

Семејството Кардашијан на почетокот на есента оваа година објави дека ќе престане да го снима реалното шоу кое го следи нивниот живот.

Keeping Up with the Kardashians повеќе нема да се емитува, а 20-тата сезона ќе биде последна.

Само неколку месеци подоцна, едно од најпознатите семејства во целиот свет ќе се врати на телевизија.

Кардашијанс потпишаа договор со стриминг сервисот „Хулу“.

Договорот беше потпишан со сестрите Ким, Клои и Кортни Кардашијан, нивната мајка Крис Џенер, како и полусестрите Кендал и Кајли. Оваа пријателска компанија ќе мора да создаде своја сопствена содржина што ќе се емитува не само во Америка, туку и во други земји.

Деталите сè уште не се познати, како и дали сите ријалити ѕвезди повторно ќе се појават на екраните, но лансирањето на новата програма е закажано за следната година.