Капут од H&M: главно есенско модно парче

Капут од H&M: главно есенско модно парче

Овој пат нè погоди актуелната колекција на палта што можете да ја најдете во H&M и бидете сигурни дека одличните и специјални стајлинзи сигурно нема да изостанат!

H&M е една од оние брендови кои секогаш нè воодушевуваат со шик понуда што носи допир на рафинирани класици, но и трендовски дизајн кој совршено се вклопува во многу комбинации. Како што споменавме, моменталната понуда на палта е повеќе од одлична, а во однос на дизајнот, забележавме дека сепак преовладуваат преголеми кроеви, кои многу лесно се комбинираат со основни фармерки , како и фустани и здолништа. Она што особено ни се допаѓа во врска со преголемиот рез е фактот дека изгледа подеднакво добро во дневни и вечерни прилики, па можеме да заклучиме дека станува збор за функционален избор со кој е невозможно да се погреши.