Канје Вест ќе одржи предизборен митинг?!

Канје Вест ќе одржи предизборен митинг?!

Откако ја објави својата кандидатура за претседател на САД , раперот Канје Вест ќе го одржи првиот предизборен митинг во Јужна Каролина.

Настанот ќе се одржи во северниот дел на Чарлстон, а само избрани гости можат да присуствуваат кои при тоа ќе треба да потпишат „Ковид-19“ документ, да држат физичко растојание и да носат заштитни маски во обид да ја потиснат заразата.