Како се носи црна боја во лето

Како се носи црна боја во лето

Љубителите на минимализмот и едноставноста во облекувањето нема да излезат надвор од нивната безбедна модна зона така лесно, па без оглед на летните трендови, тие остануваат верни на црната боја.

Сигурни сме дека секој од нас има барем едно црно парче во нашата гардероба, а најчесто станува збор за мал црн фустан кој како вистински класика совршено се вклопува во скоро за секој стил. Предноста на неутралната палета на бои е што не можете да погрешите и лесно може да се вклопи во сите прилики, од едноставна прошетка низ градот, до оние малку поелегантни прилики, кога сакаме да го прикажеме нашето најдобро издание. Исто така, црните модни парчиња можат да се комбинираат едни со други во огромен број на различни начини, а тие се исто така одлична основа во некои други, можеби и малку поигрливи комбинации. Црната ќе донесе доза на елеганција и впечаток на уредност на сите наши модни изданија, а подолу издвоивме неколку модни црни парчиња.