Кајли Џенер сакала да стане млада мајка

Дваесетгодишната Кајли Џенер, наводно, чека дете од раперот Травис Скот.

Иако семејството се уште не ја објави среќни вести, добро информиран извор за „Page Six” откри дека Кајли е во четвртиот месец од бременоста.

Кајли се обиде неколку месеци да ја скрие својата бременост, но сега на Instagram таа објави фотографија што го потврдува пишувањето на странските медиуми.

Кајл и Тревис се во врска од април, откако Кајли ја прекина врската со раперот Тиг.

Светските медиуми потсетуваат дека Кајли секогаш сакал да стане млада мајка.

„Мислам дека тоа е 30 премногу доцна” – рече таа во едно интервју.