Јувентус со победа над Интер

Јувентус со победа над Интер

Кристијано Роналдо постигна дури два гола за својот клуб Јувентус кои беа клучни за победа против Интер.

Во второто полувреме Интер во најголем дел имаше иницијатив, но не успеа да се избори за победа. Реваншот во Торино ќе се игра на 9 февруари, Интер со Лукаку.