Јувентус нема да игра во САД!

Јувентус нема да игра во САД!

Во фудбалскиот клуб Јувентус веќе размислуваaт за летните подготовки, а за разлика од минатата година, во оваа клубот нема да патува во САД.

Минатата година Јувентус играше во Америка, во рамките на Интернационалниот куп, а оваа ќе имаат поинаква дестинација. Причина за тоа е Кристијано Роналдо, пишува „Њујорк тајмс“.

Против Португалецот се води постапка за силување на Кетрин Мијагра. Доколу стапне на американска почва, тој може да биде уапсен и да биде одведен на испитување.

Поради Роналдо, Јувентус во текот на летото ќе игра во Кина и Сингапур.