ЈК: Пеам на концертот на Дара бидејќи сум згрозена од откажувањето на Сека

ЈК: Пеам на концертот на Дара бидејќи сум згрозена од откажувањето на Сека

Јелена Карлеуша потврди на социјалните мрежи дека ќе биде гостин на концертот на Дара Бубамара, кој ќе се одржи во Штарк арената на 21-ви април. Таа вели дека целиот концерт ќе биде вистински спектакл што долго време ќе го памети локалната публика, а сега открива зошто одлучила да ја поддржи својата колешка со кого долго била во конфликт.

„Ќе гостувам на концертот на Дара, бидејќи сакам да ги поддржувам колегите, особено оние кои ги извлекуваат ножевите од грбот. Ја мразам неправдата “, рече Јелена, и откри дека го откажала настапот закажан во Берлин поради Дара.

„Имав закажано настап во Берлин, но го откажав. Јас нема да банкротирам од едн настап. Го сакам шоуто и ова е супер за мене. Ја поддржав, бидејќи бев згрозена од она што и го направи Сека”, додаде пејачката.