ЈК и Бубамара снимија пародија на своето медијско препуцавање

Јелена Карлеуша и Дара Бубамара ја кренаа Арената Штарк на нозе кога заедно на сцена го отпеаа хитот „Галама“.

Неколку дена пред тоа, тие снимија ексцентрично видео кој се емитуваше на екраните во Арена додека ја пееја песната. Во спотот тие се шегуваат за нивната „кавга“ кој настана поради француски бренд, па Дара на почетокот на спотот ја повикa „професорката“ Карлеуша да ја научи како правилно треба да изговори.

Во провокативни костими кои повеќе откриваат од што покриваат русокосите пејачки направија вистинска „галама“, особено учителката.

???????❤️❤️❤️❤️?????????????????????? @darabubamara_official

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

⚠️?????#mood #punokosta

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on