Јадете го ова пред спиење и ослабете без мака

Јадете го ова пред спиење и ослабете без мака

Многу луѓе имаат проблеми со вишокот на килограми, а многу од нив се трудат проблемот да го решат така што не јадат воопшто.

Сепак постојат намирници кои можете да ги кознумирате и тоа пред спиење, и да ги решите проблемите со дебелеењето.

 

Житарки

 

Јаболка со путер од кикирики

Биено сирење

Грчки јогурт со малку масти

Диетален пудинг од чоколадо

Банани