Извлечени осминафиналистите во ЛШ!

Извлечени осминафиналистите во ЛШ!

Денеска напладне беа извлечени двојките за осминафиналето во Лигата на шампионите и сигурно ќе гледаме атрактивни дуели.

Шалке 04 успеа да го добие силниот Манчестер Сити, Атлетико против Јувентус исто така атрактивен дуел, Јунајтед против ПСЖ ќе биде атракцијата сигурно.

Тотенхем ќе игра против Борусија Дортмунд, Лион – Барселона, Рома – Порто, Ајакс – Реал Мадрид и Ливерпул – Баерн Минхен.