Иван Чупиќ го напушта Вардар

Иван Чупиќ го напушта Вардар

Иван Чупиќ на крајот од сезоната ќе го напушти Вардар и се сели во ППД Загреб.

Негов наследник во тимот ќе биде Дарко Ѓукиќ.

Иван Чупиќ  моментно настапува на Мундијалот во Египет, по пет сезони и две освоени титули во Лигата на шампионите одлучи да потпише за ППД Загреб.